הזמנה למסע של שינוי אמיתי

רזים מבפנים

אני מזמינה אתכם לצאת עמי למסע משותף של תכנון אכילה הנכונה לכם תוך גילוי הגורמים הנפשיים והסביבתיים המשפיעים על אכילתכם. ירידה במשקל איננה מלחמה, היא מסע ואני מציעה לכם ליווי למסע הזה בדרך אחרת מכל אלה שהכרתם עד היום.
למסע הזה יוצאים שניים ביחד – את/ה ואני. אתם מתחייבים לדרך ולוקחים עליה אחריות ואני נמצאת שם כדי להקשיב, לתמוך, לכוון ולהעניק מהידע והניסיון שלי. אינני מכתיבה לכם כיצד לנהוג. אתם האדונים לגופכם ולרצונותיכם. אתם אלו שקובעים את סדר היום שלכם, העדפותיכם במזון ואופי הירידה במשקל. המטרה שלי היא ללוות אתכם ולעזור לכם להבין את יחסיכם עם המזון ועם גופכם כדי שתמצאו את השלווה והפשרה הנכונות לכם.כמומחית לתזונה, אני אעשיר אתכם בידע תזונתי על רכיבי המזון ואלמד אתכם את הקשר בין תזונה נכונה לבין איכות חיים ובריאות טובה, הרגשה של חיוניות ואנרגיה, מניעת מחלות וריפוין.
אולם, מניסיון של שנים בתחום, ידע תזונתי בלבד אינו גורם לשינוי תזונתי. הטענה הנפוצה שתמיד שמעתי היא: "איך זה שאני יודע מה לאכול ואינני מסוגל לבצע זאת?" לכן בנוסף לידע תזונתי אני מעניקה לכם כלים נוספים בעזרתם נגרום לשינוי התנהגות האכילה.
שינוי הרגלים דורש ליווי ותמיכה דרך אמפטיה, חוסר שיפוטיות, קבלה והכלה. הקשר האישי שנוצר ביני לבין המטופל הוא זה שמאפשר את השינוי. זהו קשר של אמון ומחויבות גם מצדכם. זוהי ברית ביננו להצלחה. התסכול, הכאב והקושי המצויים בתהליך של שינוי הרגלי האכילה וירידה במשקל זקוקים לעידוד מתמיד ואופטימיות בלתי נלאית מצדי. בנוסף, היכולת שלי היא בהתאמה של השינוי לאדם ולמדרגה בה הוא נמצא. אינני מכתיבה תפריט וכללים נוקשים אלא בדיקה של יכולת השינוי האישית לכל אדם לאורך זמן.DEVIDERS-19אין קיצורי דרך ועדיין לא הומצא הפלא שיעזור לירידה במשקל. לכן תהליך הירידה הוא מסע משותף שלי ושלכם לחקירת עצמכם. היכולת לחקירה עצמית והבנה של הכוחות המניעים את האדם קרויה מודעות אישית (מיינדפולנס). בחקירה הזו נשתמש בכלים פסיכולוגים כמו, התמודדות עם אכילה רגשית, שינוי דפוסי חשיבה מוטעים, עצירה של אכילה אוטומטית, הקשבה לגוף, הסרת התנגדויות ומחסומים המפריעים לירידה במשקל כמו הגנות, רווחים והרגלים של שנים. בנוסף, נלמד על אזורי הסיכון בהם מתרחשת אכילת יתר ונקבל כלים לעצב את סביבת האכילה שלנו לסביבה התומכת באכילה בריאותית.
כדיאטנית עם תואר שלישי בלימודי מגדר, אני משלבת את ההבנה המגדרית של השוני בתפיסות האכילה, ההשמנה והדיאטה בין גברים ונשים בטיפול. הבנה זו מעלה נושאים שונים לשיחה עם נשים לעומת גברים והבנה של היבטים האופייניים לכל מגדר.
בסופו של התהליך, בניגוד לדיאטות הגורמות לרעב גופני ולסבל נפשי ומביאות את האדם לזלילות ללא שליטה ועלייה גדולה יותר במשקל, בגישה זו, נכונן יחסים ידידותיים עם המזון ונבנה אכילה חכמה המתאימה אישית לאדם.