קורסים לאורח חיים בריא

במהלך השנים בניתי קורסים, ולימדתי במסגרות שונות סטודנטים וקהל רחב שרצו להבין ולדעת איך לחיות בריא, מהי המשמעות של חיים בריאים, ואיך מלמדים אחרים את תורת התזונה הנכונה.

רשימת הקורסים:

השמנה כמחלה כרונית – האם יש תקוה?

אם פעם אנשים שמנים לא היו מראה שכיח במחוזותינו, היום כבר ברור וידוע שבעיית ההשמנה היא אחת מהבעיות הקשות של העולם המודרני, ולמעשה היא מוגדרת כיום כמחלה כרונית.

בקורס נלמד על כל ההיבטים הגופניים והנפשיים  של ההשמנה, מנגנוני ההשמנה, סוגי הטיפולים המוצעים להשמנה, תוספי המזון ומידת האפקטיביות שלהם.

הקשר בין תזונה ומחלות

תרבות השפע הביאה לחיינו, יחד עם השפע, גם מחלות רבות. סוכרת, מחלות לב, יתר לחץ דם, סרטן, מחלות מערכת העיכול, השמנה ובריחת סידן הן רק חלק מהמחלות המודרניות, שאחת הסיבות העיקריות להתפרצותן היא תזונה לקויה ואורח חיים לא בריא.

בקורס נלמד כיצד משפיעה התזונה באופן ישיר על מצבנו הבריאותי, ונדגיש את כוחה של התזונה קודם כל במניעת מחלות אלה, אך גם בריפוין.

מבוא לתזונה

האם עצרתם פעם לחשוב מה מכיל המזון שאתם מכניסים לגופכם וממה הוא מורכב? בקורס "מבוא לתזונה" נקבל את כל המידע הבסיסי על המזון ועל עולם התזונה. נלמד מהם רכיבי המזון והקלוריות, סוגי פירמידות המזון, נכיר תוספי מזון וצבעי מאכל, ונבין את השפעתם של רכיבים דוגמת קפה, מלח וממתיקים מלאכותיים על התזונה שלנו.

תזונה ומצבים מנטליים ורגשיים

סובלים מעייפות כרונית? חוסר אנרגיה? בעיות זיכרון? הגיע הזמן לבדוק את המזון שאתם אוכלים. בקורס נכיר את המחקרים החדשים המוכיחים קשר בין התזונה שלנו ומצבנו הנפשי-מנטלי, ונלמד שלא פעם הסיבה למצב רוח רע, דיכאון, בעיות קשב וריכוז ובעיות שינה נעוצה בתזונה הלא מאוזנת שלנו.

בקורס גם נכיר את תוספי המזון הטבעיים החדשים ביותר בשוק שנותנים תשובות לבעיות אלו.

אכילה רגשית, יצירת מודעות ושינוי חשיבה

בחברה ששואפת לאורח חיים בריא אך מוצפת בפיתויי עולם השפע, נכיר דרך מנצחת לשינוי התנהגות. זוהי דרך ללא המושג דיאטה אלא שינוי אמיתי המתרחש כתוצאה משינוי מחשבות ואמונות המקבעות אותנו בהתנהגויות מוטעות לגבי מזון ואכילה. הקורס מטפל בנושא האכילה הרגשית ומלמד טכניקות מודעות לסביבת האכילה ולעצמנו.

בקורס נלמד טכניקות מעולם האימון וטכניקות של פסיכולוגיית השינוי ונקבל ארגז כלים שבאמצעותו נוכל לעשות את השינוי ולהצליח להגיע לבריאות טובה ומשקל תקין. הקורס מלווה בדוגמאות מהשטח והפעלות חווייתיות.

הערות:

* כל הקורסים נלמדו בעבר במכללת רידמן לרפואה משלימה.

* אורך כל קורס הוא כ-15 מפגשים (סמסטר), בני 2-3 שעות.